Magisk Manager nedir? Sorusuna cevap vermek için size yardımcı olabilecek bir rehber hazırladık. Ancak Magisk Manager uygulamasının ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlamanın yolu Magisk’in ne olduğunu anlatmaktan geçiyor.

Magisk Nedir?

Magisk, cihazınıza root atabileceğiniz bir yardımcı araçtır ancak Magisk “yalnızca root atmamıza yarayan bir araç” değil Magisk aynı zamanda çeşitli modülleri kurup telefonu özelleştirebileceğiniz bir uygulama.

Magisk için ayrıntılı bilgiye şuradan göz atabilirsiniz -> Magisk Nedir Kurulumu Nasıl Yapılır?

Magisk Manager Nedir?

Magisk’in ne olduğunu anlatıık şimdi sıra geldi Magisk Manager uygulamasının ne olduğuna: Magisk Manager, Magisk’i herhangi bir Android cihazda yönetmenize yardımcı olan harika bir araçtır.

Daha net olmak gerekirse, Magisk Manager, Chainfire tarafından geliştirilen SuperSu root aracına en iyi alternatiftir ve daha önce Topjohnwu adlı bir XDA Geliştiricisi tarafından geliştirilmiştir.

Magisk Manager’ın Resmi Sitesi-> https://magiskmanager.com/

Magisk Manager ve SuperSU’nun asıl amacı, gerektiğinde uygulamalara root izinleri vermenize veya reddetmenize yardımcı olmalarıdır. Bunlardan birincisi, Android cihazınızdaki herhangi bir uygulamadan rootu gizlemenin mümkün olması gibi birçok yönden daha iyidir.

Bunlardan birincisi,  Android cihazınızdaki herhangi bir uygulamadan root’u gizleme yeteneğine sahip olması birçok açıdan en iyisidir. Örneğin SuperSu yöntemiyle rootladığınız cihazınızda bazı “bankacılık” uygulamalarına erişmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz bu sıkıntıyı yaşamanızın temel sebebi ise bazı geliştiricilerin cihazınızı rootlu kullanmanın bazı güvenlik problemleri getirdiğini düşünmesidir.

Tabii ki bu problem yalnızca bankacılık uygulamalarıyla sınırlı değil. Çeşitli oyunlarda, uygulamalarda bu problemin karşınıza çıkma olasılığı oldukça yüksek.

Ancak Magisk, Andorid cihazınızın rootlu olduğunu uygulamalardan tamamen gizleyebilir ve daha önce çalışmayan uygulamaları kullanmaya çalışırken ortaya çıkan hataları önler. Böylece, uygulamaları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz ve bu Magisk Manager uygulamasının asıl ve öncelikli amacıdır.

Magisk Manager Kullanarak Android Cihazdaki Root Nasıl Gizlenir?

Android cihazınızda Root’u gizlemek için varsa daha önce yüklenmiş olan Rootlama (SuperSu) uygulamalarını kaldırmanız gerekir. Aksi takdirde, işlem doğru şekilde gerçekleşmeyecek ve çeşitli sorunlara yol açacaktır.

Tabii tüm işlemlerin gerçekleşebilmesi için, Magisk’in resmi web sitesindeki yönergeleri izleyerek Android cihazınıza Magisk Manager uygulamasını indirip yüklemeniz gerekir. İşi kolaylaştırmak için aşağıda verilen hızlı yönergeleri takip edebilirsiniz.

  • Magisk Manager Apk dosyasını yukarıda verilen link yardımıyla indirin.
  • Hızlı adımları izleyerek kurun (bir Apk dosyasını yükleyerek). Android cihazınızdaki “üçüncü taraf kaynakları” ayarlarını düzgün bir şekilde ve başka herhangi bir sorun olmadan çalışmasını sağlamak için etkinleştirmeniz gerekir.
  • İşlem tamamlandığında Magisk Manager uygulaması Android cihazınıza kurulmuş olacaktır.

Magisk Manager uygulamasını kurarken herhangi bir zorluk hissederseniz, TWRP Recovery Mode kesinlikle size yardımcı olacaktır.

Magisk dosyası -> Magisk v19.3.zip

  • Öncelikle cihazınıza TWRP’yi kurun ve cihazınızı Recovery (Kurtarma) moduna alın, yukarıda linkini verdiğimiz Magisk-v19.3.Zip’i indirin ve telefonuzun SD Kartına atın.
  • Telefonunuzu kapatın
  • Recovery moduna alın
  • SD kartına attığınız Magisk-v19.3 adlı dosyayı bulun ve kurun
  • Kurduktan sonra telefonunuzu yeniden başlayın ve Magisk’in tadını çıkarın!

İlginizi Çekebilir -> Büyük Magisk Modülleri Rehberi

Magisk Manager Kullanarak Root Gizleme Talimatları

Yüklemeyi tamamladıktan ve bazı değişiklikler yaptıktan sonra Android cihazınızda Magisk Manager uygulamasını açın. Tek tek uygulamalardan veya tüm uygulamalardan aynı anda rootu gizleyebilmek için Settings(Ayarlar) ve Enable Magisk Hide (Magisk Gizleme Etkinleştir) seçeneklerine gidin.

Magisk Manager Nedir?

Magisk Manager Nedir?

 

Artık Android cihazınızdaki listeden herhangi bir uygulamaya dokunmanız yeterli olacaktır. Yani, şimdi Pokemon Go veya başka bir uygulama veya herhangi bir bankacılık uygulamasını rootlu kullanabilmek için seçebilirsiniz. Sadece bir uygulamayı veya listeden istediğiniz sayıda uygulamayı seçip Android cihazınızı yeniden başlatın ve şimdi kullanmayı deneyin.

Kısaca Magisk’i, Magisk Manager uygulamasının ne olduğunu, ne işe yaradığını ve bunları nasıl kurabileceğinizi özetledik. Eğer aklınıza takılan bir sorun varsa site yöneticilerimize ve yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin. İyi rootlamalar!

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tüm Hakkı Saklıdır.

mobiltopluluk.comendetay.com 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?