Bunca zaman günde onlarca gönderi ve hikaye paylaşan arkadaşınıza tahammül edip ayıp olmasın diye de takipten çıkmak istemediniz veya takip ettiğiniz bir İnstagram sayfasını onlarca gönderi paylaşmasına rağmen sırf sevdiğiniz için takipten çıkmadınız. Ancak artık bu yazıyı okuduğunuza göre bu durum tahammül sınırlarınızı aşmış olacak. Hiç endişelenmeyin, nihayet İnstagram, sizin gibi kullanıcıların sesini duydu ve Mayıs ayının ortalarında “Susturma” özelliğini tanıttı. Şuan bu özellik Türkiye’de aktif olmasa da yurt dışında yaşayan veya İnstagram’ını İngilizce kullananlar için bu güncelleme mevcut en kısa zamanda da Türkiye için de kullanıma sunulacak. Bu makalemizi İngilizce İnstagram üzerinden anlatıp tüm dertlerinizi gidermeyi umuyoruz. Eğer İnstagram’da herhangi bir kullanıcının gönderilerini ve hikayelerini İnstagram akışınızda görmek istemiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda “İnstagram’da Belirlediğiniz Bir Kişinin Gönderilerini Ve Hikayelerini Gizleme” işlemini anlatacağız.

 

İnstagram’da Belirlediğiniz Bir Kişinin Gönderilerini Ve Hikayelerini Gizleyin

Gönderilerini ve hikayelerini engellemek istediğiniz kullanıcının profiline gidin, sağ üstte yer alan … simgesine dokunun. Açılan pencereden “Mute” (Türkçe İnstagram kullanan kullanıcılar için: “Sustur” ) butonuna dokunun

instagram gönderi gizleme

instagram gönderi gizleme

“Mute” veya “Sustur” butonuna dokunduktan sonra karşınıza “Mute Posts (Gönderilerini Sustur)“, “Mute Story (Hikayelerini Sustur)“, “Mute Posts and Story (Gönderilerini Ve Hikayeleri Sustur)” adında üç seçenek çıkacak bunlardan istediğiniz herhangi birini seçin. Seçimi yapmanızın ardından isteğiniz devreye sokulacak ve bundan sonra susturduğunuz kişinin gönderileri ve hikayeleriyle hiç tahammül olmayacaksınız.

 

Bu işlemin ardından karşı tarafa gönderilerini ve hikayelerini gizlediğinize dair herhangi bir bildirim iletilmeyecek. Eğer susturmayı kaldırmak istiyorsanız aynı adımları izleyin ve “Susturmayı Kaldır” butonuna dokunun.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tüm Hakkı Saklıdır.

mobiltopluluk.comendetay.com 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?