Genellikle, hepimiz akıllı telefonumuzda yeni uygulamalar denemeyi seviyoruz, ancak bazen bir uygulama yüklerken, Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası alıyoruz. Eğer yeni bir oyun veya uygulama indirmek istiyorsanız ve uygulama cihazınızla uyumlu değilse, isteklerinizi bir kenara bırakmanıza gerek yok. Bu makalemizde “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil ” adlı hata mesajını düzeltmek için en iyi 4 yöntemi sizlerle paylaşacağız.

Android, şu anda milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan en popüler mobil işletim sistemlerinden bir tanesi. Bu popülerliğin arkasındaki sebep platformun kendisine dayanıyor. Android işletim sistemi, kullanıcılara sonsuz özelleştirme seçenekleri sunuyor.  Google Play Store’a kısa bir göz atın; hemen hemen her amaç için çeşitli uygulamalar bulacaksınız. Genellikle, hepimiz akıllı telefonumuzda yeni uygulamalar denemeyi seviyoruz, ancak bazen bir uygulama yüklerken, bir Cihazınız bu sürümle Uyumlu Değil hatası alabiliyoruz.

 

Bu bir hata değil, ancak cihazınızın o uygulamayı çalıştırmaması gerektiğini söyleyen bir bilgilendirmedir. Bazen, uygulama ya da oyun desteklense bile kullanıcılar bu bilgilendirmeyi görebilir. Bu nedenle, bu makalemizde, ‘Cihazınız sürümle uyumlu değil’ adlı hata mesajından kurtulmak için birkaç faydalı yöntemi sizlerle paylaşacağız.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası çözümü

Eğer, yeni bir oyun veya uygulama indirmek istiyorsanız ve uygulama cihazınızla uyumlu değilse, isteklerinizi bırakmanıza gerek kalmaz. ‘Cihazınız sürümle uyumlu değil’ adlı hata mesajını düzeltmek için aşağıda verilen yöntemlere göz atmanızda fayda var.

 

Google Play Store Önbelleğini Temizleyin

‘Cihazınız sürümle uyumlu değil’  adlı bilgilendirmeyi Google Play Store uygulamasından görüyoruz bu sebeple hata mesajını düzeltmek için Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizlememiz gerekmekte. Google Play Store önbelleğini temizlemek için, aşağıda verilen basit adımları izleyin.

 

Adım 1: Öncelikle, cihazınızın uygulama çekmecesini açın ve Ayarlar’a gidin.

Adım 2: Ayarlar’ın içerisinde Uygulamalar’ı bulun.

Adım 3: Şimdi yüklü uygulamalar listesinde, Google Play Store’u bulun.

Adım 4: Google Play Store’a dokunun ve önbellek ve verileri temizleyin.

İlk çözümümüz için tüm bu işlemler bu kadardı. Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra sorun yaşadığınız uygulamayı yeniden indirmeyi deneyin.

 

Google Play Store Güncellemelerini Kapatın

Yukarıda belirtilen yöntem hataları gidermediyse, Play Store güncellemelerini kaldırmanız gerekmekte. Play Store güncellemelerini kaldırmak için, aşağıda listelenen basit adımları izleyin.

Adım 1: Öncelikle, cihazınızın uygulama çekmecesini açın ve Ayarlar’a gidin.

Adım 2: Ayarlar’ın içerisinde Uygulamalar’ı bulun.

Adım 3: Yüklü uygulamalar listesinde, Google Play Store’u bulun.

Adım 4: Şimdi yapmanız gereken tek işlem “Güncellemeleri Kaldır” butonuna dokunmak

Bu işlemler sonucunda, Google Play Store güncellemleri kaldıracaktır. ‘Cihazınız sürümle uyumlu değil’ düzeltmek için son adım olarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Google Play Hizmetleri Uygulamasının Güncellemelerini Kaldırın

Adım 1: Öncelikle, cihazınızın uygulama çekmecesini açın ve Ayarlar’a gidin.

Adım 2: Ayarlar’ın içerisinde Uygulamalar’ı bulun.

Adım 3: Şimdi tüm yüklü uygulamaların listesini göreceksiniz. Orada ‘Google Play Servisleri’ seçeneğini bulmanız gerekiyor.

Adım 4: ‘Güncellemeleri Kaldır’ butonuna dokunmanız gerekiyor.

Bu işlemler sonucunda, Google Play Hizmetleri uygulamasının güncellemleri kaldıracaktır. ‘Cihazınız sürümle uyumlu değil’ düzeltmek için son adım olarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

İlginizi Çekebilir -> Tüm Android Cihazlar İçin Root Atma Ve TWRP Yükleme Rehberi

Market Helper Uygulamasını Kullanın (Root gerekli)

Rootlu bir Android cihazınız varsa Market Helper uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama temelde kullanıcıların telefon modelini değiştirmesine izin veriyor.’Cihazınız sürümle uyumlu değil’ adlı hata mesajını düzeltmek için Market Helper’ı nasıl kullanabileceğinizi aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

 

Adım 1: Öncelikle, Android akıllı telefonunuza Market Helper uygulamasını indirin.

Adım 2: Uygulamanın APK versiyonunu indirdikten sonra, Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar bölümüne gidin. Oradan Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini etkinleştirin ve Market Helper App uygulamasının kurulumunu yapın.

Adım 3: Uygulamayı kurduktan sonra uygulamayı açın; aşağıdakine benzer bir arayüz göreceksiniz. Buradan Telefon modelini ve operatörünü değiştirebilirsiniz.

Tüm işlemler bu kadardı! Telefonunuzun modelini değiştirdikten sonra Google Play Store’u ziyaret edin ve sorun yaşadığınız uygulamayı yeniden indirmeyi deneyin. İşlemler sonucunda cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası giderilmiş olacaktır.

 

Bu hata mesajından kurtulmak için sizlere dört farklı yöntem sunduk eğer hala sorun yaşıyorsanız veya bir görüşünüz varsa yorumlar bölümüne yazmaktan çekinmeyin!

 

 

1 Yorum
  1. metin 3 ay önce

    2019 yılında bu sorunlarla uğraşmak üzüntü verici

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tüm Hakkı Saklıdır.

mobiltopluluk.comendetay.com 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?