Mesajlaşma ortamımız yıllar içinde büyük bir değişime uğradı.Telefonda SMS atmanın mesajlaşmanın tek yolu olduğu zamanlar vardı ama WhatsApp, Facebook Messenger, Viber, Slack, Discord, Telegram, vb. gibi çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarıyla bazı şeyler değişti. Bir çok kullanıcı günde 1.3 Milyar kullanıcının aktif olduğu Whatsapp uygulamasını kullanıyor. Whatsapp yola çıktığı ilk zamanlar yalnızca şahsi ve grup mesajlaşmalarına izin verirken şuan şirket hesaplarının oluşturulduğu bir noktaya geldi.

Günlük 1.3 Milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşan Whatsapp uygulamasını bir kişinin kullanmaması çok düşük bir ihtimal ancak bir numaranın WhatsApp’da olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyorsa, bu oldukça kolaydır. Bu olayı kontrol etmek için uygulamanın yerleşik bir özelliği mevcut.

Bir Numaranın Whatsapp’a Kayıtlı Olduğunu Anlama

Kontrol etmek istediğiniz numarayı akıllı telefonunuzun panosuna kopyalayın. WhatsApp’ı açın ve yeni mesaj butonuna dokunun. Yeni Sohbet ekranına gittiğinizde, yeni bir kişi ekleme seçeneği karşınıza çıkacaktır. Yeni Kişi butonuna dokunun ve numara alanına kontrol etmek istediğiniz numarayı girin.

Numara bir WhatsApp hesabına bağlı değilse, numaranın hemen altında “WhatsApp’ta Değil” bilgisini göreceksiniz. Bu konu hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yok. Eskiden yaptığınız gibi istediğiniz numaraya bir kısa mesaj atabilir ve ilgili numaranın sahibine günlük konuşma için hangi uygulamayı tercih ettiğini sorabilirsiniz.
Bir Numaranın Whatsapp'a Kayıtlı Olduğunu Anlama

Bir Numaranın Whatsapp’a Kayıtlı Olduğunu Anlama

Elinde sizin telefon numaranız olan bir kişinin sizin WhatsApp kullanıp kullanmadığınıza bakabileceğini söylemeye gerek yok. Bu durum Whatsapp kullanımlarının keşfedilmesini istemeyen kullanıcılar için hafif bir güvenlik riski oluşturabilir ancak bu olay dışında, karşı tarafın keşfedilebileceği hiçbir bilgi yoktur. Adınız, konumunuz, etkinlik durumunuz ve gönderdiğiniz tüm öyküleriniz, bir numarayla mesajlaşana kadar özel kalacaktır.
Numarasını rehberinize eklediğiniz zaman karşı tarafın bundan herhangi bir bilgisi olmaz. Sadece onlara bir mesaj gönderdiğinizde, telefon numaranızın size ait olduğunu fark edeceklerdir. Eğer genel olarak ayarlandıysa, karşı taraf adınızı ve profil resminizi de görebilir. Ondan sonra, bağlantı kurduğunuz kişi size mesaj gönderebilir ve karşı tarafın adını, profil resmini, aktif durumunu, hikayelerini vb. görebilirsiniz.
WhatsApp hiçbir şekilde bir kişinin diğer insanlarla yaptığınız konuşmaları okumasına izin vermez.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tüm Hakkı Saklıdır.

mobiltopluluk.comendetay.com 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?