Twitch, özellikle oyun videoları için canlı yayın yapabilme olanağı sunan ve lider olan sitelerden bir tanesi. Amazon’un sahip olduğu bu hizmet, 2.2 milyondan fazla aylık yayıncıya ve 292 milyar dakikadan daha fazla içerik barındırıyor.Bir çok kişi oyunlarını kendi bilgisayarlarından ve konsollarından yayın yapmak için kullansa da, Twitch’te akıllı telefonunuzdan da yayın yapmak mümkün. Bu işlemi nasıl yapacağınızı öğrenmek için makalemizin devamını okumanızda fayda var.
Not: Aşağıdaki yöntemler esnasında üçüncü parti uygulamadan yararlanacaktır. Ayrıca bir Twitch hesabına da ihtiyacınız var. Eğer Twitch hesabınız yoksa Twitch – Kayıt Ol linkinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Android Ve iOS Cihazlarda Twitch Yayını Yapma

Bir yayıncının araç setinin en önemli parçalarından biri, yayıncılık yazılımıdır. Akıllı telefonlarınız için Twitch üzerinden yayın yapabilen çok sayıda yayın yazılımı olsa da, bu rehber makalemiz için StreamLabs uygulamasını kullanacağız. Çünkü daha yüksek bir genel kararlılık ile birlikte basit ve kullanımı kolay bir arayüz sunuyor.Ayrıca, hem Android hem de iOS’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

Streamlabs - Stream Live to Twitch and Youtube
Streamlabs - Stream Live to Twitch and Youtube
Streamlabs: Stream Live
Streamlabs: Stream Live
Geliştirici:
Ücret: Ücretsiz
  1. Yukarıdaki uygulama kartlarından Android veya iOS cihazınıza StreamLabs uygulamasını (ücretsiz) indirin.
  2. StreamLabs’ı açın ve oluşturduğunuz Twitch hesabınızla giriş yapın.
  3. Şimdi, ana ekran penceresinde, sağ üst köşesinde yer alan, “Akış” simgesine dokunun.
  4. Uygulama ekranınızı yakalamak için size bir komut gösterecektir. Sadece “Hemen başla” butonuna dokunun.
  5. Şimdi, 3 noktalı menü düğmesine dokunun ve “Akış bilgilerini düzenle” yi seçin.
  6. Akışınıza istediğiniz bir isim verin. İşiniz bittiğinde, “Tamam” a dokunmanız yeterlidir.
  7. Şimdi, ekranın sağ alt köşesindeki “Canlı” simgesine dokunun. Tüm işlemler bu kadar, ekranınızdaki tüm içerik Twitch’te yayınlanmaya başlayacak.
  8. Şimdi yapmanız gereken tek şey, hangi oyunu oynayacağınızın seçiminizi yapmak. Gerçekleştireceğiniz tüm eylemler izleyiciler için otomatik olarak Twitch’te yayınlanacak.

Kullanabileceğiniz Diğer Yayın Uygulamaları

StreamLabs dışında, denemek isteyebileceğiniz birkaç başka uygulama da var. Android kullanıcıları için, Bitstream (ücretsiz) çok özellikli ve sade arayüzü sayesinde çok önerilen bir uygulamadır. IOS kullanıcıları için, Live: Air Solo (ücretsiz), akış için kullanabileceğiniz bir başka uygulamadır. Tüm uygulamalar temelde aynı görevi görüyor bunların yanısıra çok sayıda internet sitelerini desteklerken, Twitch aralarında en göze çarpan şey oluyor.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tüm Hakkı Saklıdır.

mobiltopluluk.comendetay.com 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?