Günümüzde Android telefon kullanan milyarlarca kullanıcı mevcut. Ve Android, diğer tüm işletim sistemlerine kıyasla bünyesinde daha fazla özellik ve imkan barındırıyor. Şimdi bu makalemizde, Andorid cihazlarda uygulama gizleme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

 

Android’de, kullanıcılar birçok uygulamayı denemeye devam eder ve bazen uygulamalarınızda da gizliliğe ihtiyaç duyarsınız. Başka insanlara o uygulamayı kullanmakta olduğunuzu göstermek istemediğiniz birçok uygulama olabilir. Ve bu esnada herhangi bir çözüm bulamayabilirsiniz. Ama bugün bu konuda size rehberlik etmek için buradayız. Sizin için hazırladığımız bu rehber makale sayesinde Android cihazınızda bir uygulamayı nasıl gizleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Bu yöntemi öğrenmeye devam etmek için aşağıda açıklanan kılavuzun tamamını takip etmenizde fayda var.

Andorid Uygulama Gizleme

İlk yöntemimiz oldukça basit ve kolaydır ve Android’inize root atmaya gerek yoktur. Bunun için, basit bir Launcher uygulaması büyük ölçüde işinizi görecektir. Ve anlatacağımız diğer yöntemler yalnızca rootlu Android cihazlar üzerinde çalışacaktır. Devam etmek için aşağıdaki tüm adımları izleyin.

 

Apex Launcher Kullanarak Android Cihazlarda Uygulama Gizlemek
 • Öncelikle telefonunuza bir Launcher(başlatıcı) olan Apex Launcher uygulamasını indirmeniz gerekmekte.
Apex Launcher - Thema, Effizient, Sicher
Apex Launcher - Thema, Effizient, Sicher
Apex Launcher Yardımıyla Uygulama Gizleme

Apex Launcher Yardımıyla Uygulama Gizleme

 • Uygulamayı indirdikten sonra, basitçe cihazınızda uygulamayı başlatın, şimdi Launcher cihazınıza uygun bir şekilde ayarlanacaktır.
 • Şimdi, Apex Launcher uygulamasını kurduktan sonra cihazınızın ana sayfasına Apex Settings uygulamasının eklendiğini göreceksiniz oraya dokunmanız yeterli.
 • Şimdi  Hidden Apps seçeneğine  gitmeniz gerekiyor , üzerine dokunun ardından yeni açılan pencerenin en altına yer alan Add Hidden Apps seçeneğine dokunun.

 • Cihazınıza şu anda yüklü olan tüm uygulamaların listesini göreceksiniz ve Android cihazınızda gizlemek istediğiniz uygulamaları seçmeniz ve ardından uygulamaları seçtikten sonra, sağ üstte yer alan “Kaydet” butonuna dokunun.

 

Hide App Uygulaması Yardımıyla Uygulama Gizleme

Bu uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilmeniz için cihazınızın halihazırda  rootlu olması gerekmekte. Eğer cihazınız rootlu değilse Tüm Android Cihazlar İçin Root Atma Ve TWRP Yükleme Rehberi adlı makalemizden cihazınıza root atabilirsiniz.

 • Android cihazınızı çalıştırdıktan sonra, Hide App uygulamasını indirimeniz gerekmekte. Ve uygulamayı indirdikten sonra cihazınızda başlatın. Şimdi, gizlemek istediğiniz uygulamayı seçmek amacıyla + simgesine dokunun.

 • Cihazınıza şu anda yüklü olan tüm uygulamaları göreceksiniz, Android’inizde gizlemek istediğiniz uygulamaları işaretleyin ve kaydet seçeneğine dokunun.

 

Bu kadar! İşlemler bitti, artık seçtiğiniz uygulamalar gizlenecek ve aynı uygulamayı kullanarak gizlediğiniz uygulamaları kolayca görünür hale getirebilirsiniz.

 

Android 5.0+’ın Özelliklerini Kullanın

Lolipop, Marshmallow, vb. Gibi en yeni Android sürümlerinde, koruma uygulamalarını kolayca gizleyebileceğiniz dahili bir özellik bulunmaktadır. Yani devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Öncelikle, Android ana sayfanıza dönün ve ekranınıza uzun dokunun, ardından Ayarlar’ı tıklayın.
 • Şimdi aşağı kaydırın, Korumalı Uygulamalar seçeneğini göreceksiniz   sadece o seçeneğe dokunun.
 • Şimdi, uygulamaları kilitlemek üzere gizlemek için deseni çizmeniz gerekir.
 • Şimdi, Android cihazınız şu anda cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaları listeleyecek, Androidinizde gizlemek istediğiniz uygulamalara dokunun.
 • Şimdi sadece kaydetme seçeneğine dokunun ve bu kadar! İşlemler bitti. Şimdi uygulamalar çekmeceden gizlenecek ve Korunan Uygulamalar seçeneğini etkinleştirmeniz gerekmekte.

 

Parallel Space Uygulamasını Kullanarak Uygulama Gizleme

 

 • Öncelikle Android cihazınıza uygulama gizlemenizi sağlayan Parallel Space adlı uygulamayı yüklemeniz gerekmekte.
Parallel Space-Mehrfachkonten
Parallel Space-Mehrfachkonten
Geliştirici: LBE Tech
Ücret: Ücretsiz+
 • Bu uygulamayı başarıyla indirdikten sonra, uygulamayı Android cihazınıza kurun.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızdaki Parallel Space  uygulamasını çalıştırın ve buradaki gizli kurulum seçeneğini tıklayın.
 • Şimdi, kurmak ve gizlemek istediğiniz uygulamayı aramanız gerekmekte.
 • Şimdi ayrı bir pencere açılacak ve o uygulamayı göreceksiniz, uygulamayı buradan indirin ve yükleyin.
 • Şimdi uygulamada gördüğünüz Kaldır seçeneğine dokunun. Şimdi uygulamayı Parallel Space’e kurdunuz ve artık gizlediğiniz bu uygulamaya yalnızca Parallel Space uygulamasından erişilebiliyor ve kullanıcılardan gizlenebiliyor.
Go Launcher Yardımıyla Uygulama Gizleme

Diğer bir Android cihazınız için bir Launcher uygulaması. Ancak, bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların uygulamaları gizlemesini sağlar. Go Launcher, etkileşimli kontrol deneyimine sahip yeni bir sade arayüz tasarımına sahip. Uygulamaları başlatmak için Go Launcher’in nasıl kullanılacağını öğrenelim.

 

 • Öncelikle, Android akıllı telefonunuza Go Launcher’ı indirip yüklemeniz gerekir.
GO Launcher: Thema&Wallpaper
GO Launcher: Thema&Wallpaper
Geliştirici: GOMO Live
Ücret: Ücretsiz+
 • Uygulamayı yükledikten sonra uygulama çekmecesini açın. Aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Oradan işaretli kısıma dokunun.

 • İşaretli kısıma dokunduktan sonra uygulama sizden kilit deseni çizmenizi isteyecektir. Kilit desenini çizip devam ediyoruz.

 

 • Kilit deseni çizdikten sonra karşınıza cihazınızda yüklü uygulamaların listesi çıkacaktır. Oradan gizlemek istediğiniz uygulamaları seçip OK butonuna dokunun.

 • Tüm işlemler bu kadar! Bundan sonra seçtiğiniz tüm uygulamalar gizlenecektir.
Diğer Uygulama Gizleme Uygulamaları

Kilit(AppLock)

AppLock kullanabileceğiniz uygulamalarınızı gizlemenize olanak sağlayan en iyi uygulamalardan bir tanesi. AppLock’u önemli kılan en büyük ayrıntı hem uygulamalarınızı kilitlemesi hem de gizlemesidir. Yalnızca uygulamalar değil, fotoğraflarınızı, çağrı kayıtlarınızı, rehberinizi ve tarayıcınızı da gizleyebilir. Bu araç, gizleme özelliklerinin yanı sıra, kullanıcıların PIN veya Desen kilidini açma ile uygulamaları korumalarını sağlar. Yani, bugün kullanabileceğiniz Android için en iyi uygulamalardan biridir.

 

Calculator Vault

Calculator Vault, önemli uygulamaları ve diğer dosyaları gizlemek için eşsiz bir konsepttir. Uygulamanın görünen yüzü hesap makinesinden ibaret ancak işin aslı öyle değil hesap makinesi yardımıyla şifre belirliyorsunuz örneğin 2+2. Daha sonra belirlediğiniz bu şifreyi tuşlayıp eşittir butonuna dokununca uygulamanın gerçek yüzüne erişmiş oluyorsunuz. Bunun dışında, Calculator Vault da fotoğraflarınızı gizleme özelliği sağlar. Yani, Calculator Vault bugün kullanabileceğiniz başka bir en iyi Android uygulama gizleyicilerden bir tanesi.

PrivacySafe

PrivacySafe, Android akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz nispeten yeni bir gizlilik koruma uygulaması. Uygulama, Android akıllı telefonunuzdaki fotoğraflarınızı, videolarınızı, uygulamalarınızı vb. Kolayca gizleyebilir ve şifreleyebilir. Ayrıca, kullanıcılara hassas dosyaları depolamak için kullanılabilecek parola korumalı bir kasa sunar. Yani, PrivacySafe 2019 yılında kullanabileceğiniz bir başka Android uygulama gizleyicilerden bir tanesi.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tüm Hakkı Saklıdır.

mobiltopluluk.comendetay.com 

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?